Nowoczesne schody ze stali nierdzewnej

Schody ze stali nierdzewnej to od lat jeden z pierwszych wyborów, jeśli chodzi o wyposażenie mieszkań, domów i biur. Schody wewnętrzne tego typu są bardzo efektowne, ale i wytrzymałe. Przy tym pasują do różnych wnętrz i są po prostu ładne. Jaki typ schodów ze stali nierdzewnej będzie pasował do naszego domu? Podpowiadamy, które rodzaje schodów ze stali nierdzewnej są obecnie na topie.

Schody ze stali nierdzewnej modne do mieszkania i biura

Trendy w wyposażeniu wnętrz zmieniają się w każdym sezonie. Nic dziwnego, przecież powiew nowości w domu czy mieszkaniu jest wskazany. A co ze schodami wewnętrznymi? Bez wahania możemy napisać, że pomimo zmieniających się trendów schody ze stali nierdzewnej cały czas utrzymują się w czołówce najchętniej wybieranych typów schodów wewnętrznych. Duży wpływ na ich popularność ma specyfika stalowych schodów. Są one modne, nowoczesne, wpasowują się w każdą przestrzeń i łatwo je zaaranżować. Przy tym są po prostu wygodne, bezpieczne i efektowne.

Nowoczesne schody ze stali nierdzewnej inspirują się różnymi stylami. Widzimy w nich zarówno klasyczny minimalizm, jak i modernistyczne linie i rozwiązania. W wielu przypadkach schody stalowe wewnętrzne to autorskie mieszanki typów architektonicznych. Tak jest np. ze schodami ze stali nierdzewnej, które nazywamy schodami industrialnymi. Nie można im odmówić, że świetnie wpisują się w nowe trendy. Schody industrialne z metalu są surowe, a jednocześnie na tyle klasyczne, że bez zawahania polecamy je także do jasnych stylowych wnętrz.

Jeśli twój dom jest utrzymany w stonowanych barwach i bliżej mu ornamentyki stylu japandi, wybierz schody ze stali nierdzewnej ze szklaną balustradą. Ciepło szkła ożywi wnętrze i ładnie je doświetli. Tu polecamy zarówno standardowe schody jednobiegowe, ale też schody stalowe podwieszane i kręcone! Nie musimy przecież rezygnować z klasyki, żeby skupić się na modnych rozwiązaniach. Dobrym pomysłem, szczególnie w wysokich pomieszczeniach, może być montaż wysokiej balustrady ze szkła. Taka balustrada nie tylko wyznaczy ciekawie klatkę schodową, ale i ozdobi nasz salon.

Nowoczesne schody ze stali nierdzewnej z balustradą stalową ażurową

Wspomnieliśmy już, że nowoczesne trendy w wyposażeniu wnętrz nie wypierają klasycznych rozwiązań. Wręcz przeciwnie, schody ze stali nierdzewnej są na tyle uniwersalne, że będą dobrze wyglądały w każdym domu i mieszkaniu. Lubisz surowe wnętrza i masz mieszkanie loftowe? Zainwestuj w kręcone schody ze stali nierdzewnej z ażurową balustradą. A może marzysz o tym, żeby urządzić nowy dom w jasnych barwach? W tym przypadku polecamy podwieszane schody ze stali nierdzewiejącej pomalowane proszkowo na biały kolor. Dobierz do nich pastelową balustradę ażurową, a efekt będzie piorunujący. Malowane schody ze stali nierdzewnej ze stalową balustradą ażurową coraz częściej wchodzą na salony. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Zwłaszcza w nowoczesnych domach jednorodzinnych schody ze stali nierdzewnej montowane są w połączeniu z ażurową balustradą. Ten trend cechuje maksymalistyczne połączenie delikatnej ornamentyki i surowości stali. Schody tego typu dobrze wyglądają także pomalowane na czarno. W tym przypadku możemy je zestawić z szarymi ścianami albo wyróżniającą się ciemną klatką schodową.  

Lubisz zaskakujące rozwiązania? W takim razie wybierz ciemne schody ze stali nierdzewnej i zestaw je z jasnymi ścianami. Taki zabieg wniesie dużo świeżości i nowoczesności do twojego domu. Polecamy, żeby do schodów tego typu dobrać czarną balustradę stalową ażurową.

Schody ze stali nierdzewnej spiralne

Schody ze stali nierdzewnej kręcone są bardzo popularne zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Pewnie nie raz widziałeś je np. w wysokich mieszkaniach z antresolą. Tymczasem wbrew pozorom schody stalowe spiralne świetnie wyglądają i sprawdzają się także w domach jednorodzinnych. Nie tylko jako dodatkowe wejście na strych, ale i główny trakt prowadzący na piętro. Urok schodów ze stali nierdzewnej kręconych tkwi w spiralnych stopniach. Poza tym schody tego typu są niewielkie i możemy je zamontować pośrodku pomieszczenia, jak i przy ścianie. Co bardzo ważne, da się je zamontować także podczas remontu, ponieważ nie wymagają wcześniejszego projektu.

Spiralne schody ze stali nierdzewnej z pewnością ucieszą fanów modernistycznych rozwiązań. Architekci polecają, żeby dobierać do nich różne typy balustrady. Może to być klasyczna balustrada ze stali nierdzewnej, ale i nowoczesna balustrada stalowa ze szkłem. W tym drugim rozwiązaniu na pierwszy plan wysuwa się oczywiście szklana balustrada ukryta pomiędzy stalowymi barierkami. Jeśli jesteś zwolennikiem maksymalistycznych projektów, kup wysoką balustradę montowaną od podłogi aż do sufitu. Taki projekt na pewno na długo zapadnie w pamięci twoich gości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × trzy =