Jaka jest główna zasada działania giełd transportowych, takich jak KleverCargo?

Głównym celem jest optymalizacja czasu pracy i możliwość efektywnego i szybkiego połączenia popytu i podaży w branży logistycznej. Platformy online łączą firmy o podmioty które mają potrzebę zrealizowania i zlecenia usługi transportowej z tymi firmami które takie usługi mogą i chcą realizować. Po stronie firm zlecających przewozy, mogą to być wszelkiego rodzaju firmy produkcyjne, dystrybucyjne, magazynowe, spedycyjne oraz wszelkie inne, u których może pojawiać się potrzeba przewiezienia ładunku z jednego miejsca do drugiego.

Po stronie realizującej zlecenie zwykle jest firma transportowa lub też spedycyjna, która organizuje w tym przypadku usługę transportu.

Giełda transportowa online, taka jak właśnie KleverCargo posiada podstawowe elementy, które są kluczowe do jej funkcjonowania. Aby zlecenie doszło do skutku przede wszystkim zarówno zlecający oraz firma chętna do realizacji przewozu musi zostać wcześniej zweryfikowana przez operatora giełdy. Jest to niezwykle kluczowe i istotne z punktu widzenia ryzyka, jakie mogłoby nieść nieodpowiedzialne umieszczanie zleceń transportowych. Użytkownik musi być zarejestrowany jako firma oraz zweryfikowany, aby uzyskać dostęp do ofert ładunków lub transportu.

Użytkownicy bez zarejestrowanych i zweryfikowanych firm nie będą mogli korzystać z platformy.

Kluczowymi parametrami giełdy transportowej są elementy określające adresy załadunków i wyładunków, wagę towaru, rodzaj towaru, jego wrażliwość, wartość, oraz sposób „opakowania”. Rodzaj opakowania ma tutaj ogromny wpływ pod kątem doboru odpowiedniego pojazdu – ponieważ inny rodzaj transportu będzie potrzebny w przypadku kontenera 12 metrowego a inny przy konieczności przewozu np. tylko 10 europalet.

A jak wyglądała ta branża zanim pojawiły się giełdy online?

No właśnie, aż ciężko to sobie wyobrazić. Przede wszystkim w czasach przed internetem, istniała duża trudność aby porównać oferty i znaleźć tą korzystną cenowo. Szukanie firm transportowych wymagało poświęcenia wiele czasu na dzwonienie i ustalanie szczegółów. Nie było metody masowego dotarcia do dużej liczby odbiorców jednocześnie.

Pojawienie się giełd takich jak KleverCargo zmienia zupełnie biznes spedycyjno transportowy, zwłaszcza że koszt związany z dostępem do giełdy, jest na tyle mały że generalnie nie ma znaczenia wśród innych kosztów związanych z prowadzeniem firmy w tej branży. Co ciekawe, w przypadku giełdy KleverCargo podmioty zlecające transport nie ponoszą żadnych opłat za dostęp do serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 4 =