Kształtki mosiężne

Kształtki mosiężne mają szerokie zastosowanie miedzy innymi w instalacjach wodnych, grzewczych oraz gazowych. Materiał, z jakiego produkowane są kształtki mosiężne ma wiele zalet. Przede wszystkim posiada właściwości antybakteryjne. Z tego względu wszędzie tam, gdzie higiena jest niezwykle ważna, stosowane są systemy kształtek i łączników właśnie z mosiądzu. Kształtki mosiężne są niebywale trwałe oraz odporne na wiele czynników zewnętrznych. Dużym atutem tego rodzaju kształtek zdecydowanie jest odporność na korozje, która gwarantuje wysoką szczelność połączenia. Inna zaletą kształtek mosiężnych jest to, że do ich ścianek nie przylega kamień wytrącający się z twardej wody, dzięki czemu kształtki zachowują drożność przez cały okres ich użytkowania. Kształtki z mosiądzu są odporne także na promieniowanie słoneczne, wysokie ciśnienie oraz wysoką temperaturę.

Nyple, mufy, redukcje – szeroki wybór kształtek mosiężnych

Wśród kształtek mosiężnych wyróżnić można przede wszystkim: nyple mosiężne, mufy mosiężne, złączki mosiężne oraz redukcje mosiężne. Wszystkie wymienione kształtki wykonane są z mosiądzu, dlatego też gwarantują doskonałą szczelność. Pierwszy
z wymienionych kształtek mosiężnych, czyli nypel mosiężny jest przeznaczony do łączenia wybranych elementów rurociągu, do równoległego łączenia rur oraz do podłączenia ich do sieci urządzeń zewnętrznych. Posiada on z obu stron gwinty zewnętrzne, a na środku płaski pierścień, który ułatwia wkręcanie kluczem.

Kolejną kształtką jest mufa mosiężna. Charakteryzuje się ona większa wytrzymałością na zginanie i pękanie. Ma ona kształt tulei, dzięki czemu w łatwy sposób łączy rury. Następną kształtką mosiężną, która ma szerokie zastosowanie jest złączka mosiężna. Wykorzystuje się ją do trwałego i solidnego połączenia rur z innymi elementami instalacji hydraulicznej. Ostatnią z wymienionych kształtek jest redukcja mosiężna. Głównym jej zadaniem jest zmniejszenie średnicy rur w celu wyprowadzenia przyłącza. Znajduję również zastosowanie, gdy trzeba przyłączyć do sieci wymagane urządzenia, głownie wodomierze i ciśnieniomierze.

kształtki hydrauliczne

Redukcje mosiężne

Redukcja mosiężna daje możliwość szczelnego połączenia elementów o różnych średnicach przy minimalnym nakładzie pracy i jednoczesnej oszczędności czasu. W skład kształtek mosiężnych wchodzą także: czwórniki mosiężne, kolana mosiężne, korki mosiężne, nakrętki mosiężne, przedłużki mosiężne oraz trójniki mosiężne.

Wszystkie kształtki mosiężne https://proterm.sklep.pl/ksztaltki-mosiezne,cp1241,pl.html zapewniają trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne połączenia, co gwarantuje bezawaryjne działanie każdej instalacji. Kształtki mosiężne dzięki posiadaniu tak dużej ilości zalet są tak często wykorzystywane w różnych instalacjach. Ich właściwy dobór i dopasowanie do instalacji gwarantuje szczelność na najwyższym poziomie, a co za tym idzie bezawaryjną prace całej instalacji przez wiele lat.

One thought on “Kształtki mosiężne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + trzy =