Części Ferrari – czy warto zawsze kupować oryginalne?

Ferrari to włoska marka motoryzacyjna, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Pojazdy spod szyldu Il Cavallino Rampante właściwie od początku istnienia firmy uznawane były za symbol luksusu, najlepszego wzornictwa i najwyższej jakości. Po kilku dekadach działalności nic się w tej kwestii nie zmieniło — Ferrari ma ugruntowaną pozycję w branży luksusowych pojazdów sportowych. Posiadanie samochodu tej klasy to ogromna frajda, ale też duże wyzwanie i niemałe koszty. Przy serwisowaniu nie warto jednak oszczędzać, zwłaszcza na oryginalnych częściach!

Krótka historia legendy włoskiej motoryzacji

Historia Ferrari sięga lat 40. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy Enzo Ferrari stworzył swoją firmę, która z początku dostarczała części samochodowe dla drużyn wyścigowych, by wkrótce produkować własne modele sportowych samochodów z charakterystycznym logotypem — czarnym rumakiem na żółtym tle. Przełomem dla marki był rok 1950, w którym Ferrari debiutowało w Formule 1. Bez wątpienia był to udany początek, gdyż pojazdy Ferrari po dziś dzień cieszą oczy entuzjastów wyścigów samochodowych, a za ich kółkiem zasiadały prawdziwe gwiazdy motorsportu.

Mimo ogromnych sukcesów w motorsporcie, największe uznanie miłośników motoryzacji zaskarbiły sobie pojazdy przeznaczone do ruchu drogowego – drogie, świetnie zaprojektowane i ekstremalnie szybkie. Testarossa, Ferrari Enzo, F50, California — to zaledwie kilka kultowych modeli w niezwykle bogatym portfolio tej marki.

Serwis Ferrari tylko pod okiem profesjonalistów

Niezależnie od tego, czy Ferrari używane jest do jazdy po mieście, czy torze wyścigowym, samochód ten zawsze powinien być odpowiednio przygotowany, aby z jednej strony zapewnić kierowcy najwyższy komfort, a z drugiej maksymalne bezpieczeństwo.

ALDA Motorsport to profesjonalny serwis, który od ponad 40 lat zajmuje się szeroko rozumianym motorsportem. Zespół mechaników dba o wysoki standard świadczonych usług, skupiając się na potrzebach i wysokich oczekiwaniach swoich klientów. W ciągu wielu lat pracy przez serwis przewinęły się setki pojazdów, również tych spod szyldu Ferrari, którym przywrócono dawną świetność. Chlubą serwisu jest odrestaurowane Ferrari 348TB – realizacja ta cieszy się dużym uznaniem branży.

W trakcie prac serwisowych i renowacyjnych ogromny nacisk kładzie się na wykorzystywanie oryginalnych części Ferrari i akcesoriów (często sprowadzanych z odległych krajów), aby zachować niepowtarzalny charakter samochodu i zagwarantować jego bezawaryjną pracę.

Oryginalne części – czy to konieczne?

Z pewnością ktoś zada sobie pytanie, czy oryginalne części to rzeczywiście tak ważna kwestia? A może nie warto „przepłacać” za markowe części zamienne Ferrari? W przypadku samochodów tej klasy nie można sobie pozwolić na kompromisy. Oryginalne części i akcesoria dają gwarancję bezawaryjnej pracy samochodu – są wytwarzane z zachowaniem wyśrubowanych standardów marki. Charakteryzują się wyższą wytrzymałością i dłuższym czasem eksploatacji, co w dalszej perspektywie oznacza rzadsze naprawy niż miałoby to miejsce przy zastosowaniu tańszych zamienników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =